Oto Ekspertiz Bayiliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Oto ekspertiz Bayilik (Franchise) Sistemi; aslında Oldukça düşük bir bütçe ile oto ekspertiz merkezi kurabilme avantajı olduğunu söyleyebiliriz.


Oto Ekspertiz Bayiliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Oto Ekspertiz Bayiliği Nedir? Nasıl Açılır!

Oto ekspertiz bayiliği nedir; herhangi bir oto ekspertiz işletmesi markası bünyesinde bazı haklara sahip olarak oto ekspertiz hizmetinin alt işletme sıfatında verilmesine oto ekspertiz bayiliği denir. 

Bayilik nedir; Herhangi bir marka altında hizmet vermek, bayilik olarak tanımlanır. 

Bayilik sistemi ile ilgili bilmeniz gereken bazı önemli ayrıntılar;

-        Bayilik sisteminde belirli bir marka altında hizmet verilir.

-        Bayilik sisteminde ihtiyaç duyulan oto ekspertiz ekipmanların belirlenmesi ve eğitimleri, bayiliği veren işletme tarafından karşılanır.

-        Bayilik sisteminde belirli bir lisans ücreti ödenir.

-        Oto ekspertiz bayiliği, girişimciler ve yatırımcılar için iyi bir imkandır. Çünkü bayilik sisteminin en önemli özelliği; oldukça düşük bir bütçe ile yüksek karlı bir girişim yapabilmektir.

Oto Ekspertiz, Bayilikler de Hangi Konularda Destek verilir?

1-     Marka kullanımı sayesinde bayinizin bulunabilirliği yükselecektir.

2-     Bulunduğunuz konum itibariyle, ana bayimiz üzerinden konumunuza yönelecek daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabileceksiniz.

3-     İnternet ortamında bilinirliğiniz yüksek olacak.

4-     Gerekli temel ekipmanların kullanımına yönelik destek alınabilir.

5-     Kurumsal olarak gerçekleştirilen her türlü tanıtım faaliyetler kapsamında,  .

 Genel olarak bu konularda destekler verilir tabi her oto ekspertiz firmasının destek konusu farklı da olabiliyor.

Oto Ekspertiz Bayilik Almanın Avantajları Nedir?

Oldukça düşük bir bütçe ile oto ekspertiz merkezi kurabilme avantajı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise bayilik altında açılacak işletmenin temel alt yapısının, bayilik veren işletme tarafından kuruluyor olmasıdır.

Bayilik sayesinde, işletme henüz yeni olsa bile kar oranı yüksektir. Bunun nedeni ise ana işletmenin marka bilinirliğidir. Bu sayede potansiyel müşteriye ulaşımı daha kolay olur. Bayiliğin bir diğer önemli avantajı da konumdur. Özellikle de ana bayiye uzak bir konumda bulunacak alt bayinin, ilgili konuma yönelecek potansiyel müşteriyi kazanması kesindir.

Oto Ekspertiz Merkezi Açmanın Maliyeti?

Normal şartlarda oto ekspertiz merkezi açmanın maliyeti en az 75,000 TL civarındadır. Bu sadece ilgili istasyonun alt yapısı için gerekli olan maliyettir. Ancak bu maliyete ek olarak diğer gereklilikleri ve ekstra giderleri de dikkate aldığımızda minimum 100,000 TL gibi bir maliyet karşımıza çıkmaktadır. Ancak bayilik sistemi ile başlangıç yapmak çok daha avantajlıdır. Çünkü alt yapı zaten ana bayii tarafından karşılanmaktadır. Bunun karşılığında ise sadece lisans ücretinin ödenmesi gerekir. 

Oto ekspertiz cihazları / ekipmanları hakkında daha detaylı bilgi almak için Oto Ekspertiz Cihazları hakkında bilgilerin yer aldığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Oto Ekspertiz Bayilik Açmak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Oto ekspertiz bayiliği açmak için gerekli belgeler bayinin açılacağı yer ile ilgili belgelerdir. Bu belgeler e-mail yolu ile başvuru yapılacak firmaya gönderilmektedir. Ancak daha öncesinde ise genel bir bayilik başvurusu yapılmalıdır. Bunun için ilgili firmanın iletişim bilgileri kullanılabilir. 

Genel başvuru sonrasında ilgili firma, vereceğiniz bilgileri dikkate alarak, olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapar. Bu geri dönüş neticesinde eğer olumlu ise gerekli belgeler temin edilir ve mail yolu ile gönderilerek, bayilik açma süreci sonrasında yüz yüze görüşülür ve adım adım ilerletilmiş olur.