Araç Elektronik Test Kontrolleri Yapımı

Bostancı Hedef Oto Ekspertiz'te, Aracın kontrol güç ünitesi ile bağlantı kurulur ve aracın daha önce hangi arızaları verdiği sorgulanır. Aktif olan arızaları rapor edilir.


Bostancı Oto Ekspertiz - Araç Elektronik Test Kontrolleri Yapımı

Araç Elektronik Test Ve Kontrolü Nedir?

Elektronik Test ve Kontrolü; günümüzde araçlarımızın tüm elektronik aksamını kontrol modülüne bağlanarak, araçta elektronik olarak kontrol edilen sistemlerin çalışabilirliğini ve var ise arızalarını tespit ederek tanımlayan bir testtir.

Elektronik Test Kontrolü Nasıl Yapılır?

Elektronik Test ve Kontrolü, oto ekspertiz incelemesi amacıyla Mutlu Ekspertize getirdiğiniz aracınız öncelikle test alanına alınır. Burada işin ehli ustalarımız tarafından aracınız kontrol ünitesine bağlanarak detaylı incelemeden geçirilir. Aracın daha önce oluşmuş arızası var ise tespit edilir ve arızalar oto rapora eklenerek tarafınıza teslim edilir.

Araç Güç Kontrol Raporu

Bostancı Hedef Oto Ekspertiz firmamızda Araç güç kontrollü yapımı; Aracın kontrol güç ünitesi ile bağlantı kurulur ve aracın daha önce hangi arızaları verdiği sorgulanır. Aktif olan arızaları rapor edilir. Bağlandığı sistemler ; ECU, airbag, immo, şanzuman ve göstergelerdir. Bostancı Hedef Oto Ekspertiz istasyonunda, araç Dyno Testi ile motorunuz mercek altına alınıyor. Motorun gücü tork değerleri grafiğe dökülerek tam bir analiz yapılıyor. Motor kayıpları ortaya çıkarılarak sorunlar tespit ediliyor.

Araç dyno test cihazına bağlanır. Aracın ne kadar güç ve tork ürettiği, aktarma organlarında kayıp ettiği güç ölçülür. Rapor olarak çıktısı alınır.

Detaylı Bilgilere Sahip Olun

En sağlıklı araç tetkiki ve muayenesi ile kısa sürede araç hakkında en detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bostancı Hedef Oto Ekspertiz bu konudaki eksikliğiniz tam anlamı ile gideriyor. Uzman oto motor ve kaporta ustaları eşliğinde gelişmiş teknolojik cihazlarla yapılan tetkikler raporlanıyor ve bilginize sunuluyor