Bostancı Oto Ekspertiz - Mekanik ve Motor Kontrolleri

Mekanik ve Motor Kontrolleri; Alacağınız aracın en önemli aksamı olan motorun ne durumda olduğu en ince ayrıntılarına kadar, araç standartları baz alarak detaylı raporu edinebilirsiniz..


Bostancı Oto Ekspertiz - Mekanik ve Motor Kontrolleri

Araç Mekanik Ve Motor Kontrolü Nedir?

Mekanik ve Motor Kontrolü, 2. El araç alım ve satışlarında hem alıcının hem de satıcının üzerinde durduğu en önemli konudur. Bu nedenle motorun en ince ayrıntısına kadar incelenmesi gerekmektedir.
Bu işlemin iç motor kontrolünden lastik diş genişliğine, egzoz bölümünden yürür aksam kontrolüne kadar detaylı bir şekilde yapılarak raporlanması işlemine mekanik ve motor kontrolü denir.

Mekanik Ve Motor Kontrolü Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmeli

Mekanik Ve Motor Kontrolü oto ekspertiz incelemesi amacıyla Bostancı Hedef Oto Ekspertize getirdiğiniz aracınızın öncelikle test alanına alınmasıyla başlar. Araç burada öncelikle lifte alınır ve detaylı alt bölüm incelemesi yapılarak ön takımlardan darbe alıp almadığı, yağ kaçakları veya yürür aksamında herhangi bir sorun olup olmadığı detaylı incelenir ve raporlanarak tarafınıza teslim edilir. Ayrıca işinin ehli ustalarımız tarafından araç çalıştırılıp hareket ettirilerek yürür aksam birde ustalarımızın tecrübesi ile test edilir.

Mekanik Ve Motor Kontrolü Testinde Detaylı İnceleme Noktaları

- Tüm Motor Kontrolü
- Ön Takım Kontrolü
- Motor Kayışları ve Motor Yağ Sızdırmazlık Kontrolü
- Direksiyon Kutusu Kontrolü
- Yağ, Hava ve Polen Filtresi Kontrolü
- Egzoz Kontrolü
- Diferansiyel Kontrolü
- Şanzıman Kontrolleri
- Klima ve Akü Kontrolü
- Yakıt Deposu, Bagaj Havuzu, Radyatör ve Fan Kontrolleri

Yukarıda sıraladığımız Mekanik Ve Motor özelliklerin kontrolleri uzman kişiler tarafından yapılarak siz müşterilerimize en uygun ekspertiz fiyatları ile karşınıza çıkmaktayız. 2. el otomobil satın alımınında bilinçli karar vermenize yardımcı olmak için Bostancı Hedef Oto Ekspertiz olarak daima yanınızdayız.
Alacağınız aracın en önemli aksamı olan motorun ne durumda olduğu en ince ayrıntılarına kadar , araç standartları baz alınarak ölçümler yapılmakta ve Bostancı Hedef Oto Ekspertiz sizlere sunacağı rapora bu ayrıntıları da eklemektedir.
Motor bloğunda ve şanzımanda oluşan yağ kaçakları, fren sistemi kontrolü (balatalar, diskler, el freni sistemi , yanal kayma testi yapılarak, ortaya çıkan dengesizlikler tespit edilir), egsoz tertibatının ve partikül filitrenin kontrolü, motor soğutma sistemi (radyatör ve hortum sistemi kontrolü ), Klima sistemi kontrolü, yürür aksam kontrolü (alt takımların gözle kontrolü, baskı balata durumu, lastik diş derinliği ve lastiklerin genel durumu) en ince ayrıntılarına kadar yapılmakta ve Bostancı Hedef Oto Ekspertizin sizlere sunacağı rapora dahil edilmektedir.