Bostancı Oto Ekspertiz'de Araç Süspansiyon Kontrolleri Yapma

Araç Süspansiyon Kontrolleri; Aracınızın süspansiyon testi birkaç saniye içinde yapılarak aracınızın güvenliği, yol tutuş gücü bilgisayar destekli cihazlarla ölçülerek sağlıklı bilgi edinmeniz sağlanır.


Bostancı Oto Ekspertiz - Araç Süspansiyon Kontrolleri

Araç Süspansiyon Kontrolleri Nasıl Yapılır Neden Önemlidir?

Süspansiyon; yay, yastık takozu ve amortisör gibi esnek ögeleri oluşturur. Süspansiyon sisteminin görevi tekerleklerin stabil hareketlerinin düzgün bir sistem içerisinde ilerlemesini sağlamak ve araçta herhangi bir darbe sonucu oluşan sarsıntıyı azaltmaktır. Gelen darbeye karşı arabanın aşırı tepki vermesini engelleyen amortisörler ise süspansiyon sisteminin bir parçasıdır. Denge çubukları, rotiller, askı sistemleri ve yaylar süspansiyon sisteminin diğer parçalarındandır.

Araç Süspansiyon Kontrollerinde Güvenli Rapor Sunuyoruz

Aracın sağlıklı bir amorsitör ve muvazeneli bir süspansiyona sahip olup olmadığını inceleyen süsapansiyon testi İstanbul oto ekspertiz in sahip olduğu süspansiyon test kontrolleri cihazı ile yapılır. Bu cihazın bilirkişiler tarafından sürekli bakımı yapıldığı için son derece güvenilir sonuçlar vermektedir.yapılan bu inceleme hakında bilgi verecek olursak tekerleklerin çekiş kuvvetine, minimum frekansına, Vibrasyon ile kuvvetin ölçülmesine, dört tekerleğin her birinin ağırlık ölçümüne ve araç ağırlığının ölçümlerine bakılmaktadır.
Hepimizin bildiği gibi Türkiyenin çoğu yolları engebeli olduğundan süspansiyon sistemi ikinci el çoğu araçta yıpranmış durumdadır. Önemli olan alınacak ya da satılacak aracın süspansiyon sisteminin ne derecede hasar gördüğünün bilinmesidir. İstanbul oto ekspertiz güvenilir firmaları nın önünde gelen Hedef Oto Ekspertiz, bu parçaların hepsini kontrolden geçirerek aracınızın süspansiyon sistemi hakkında bilgileri oto raporu ile sizlere sunar.

Araç Süspansiyon Kontrollerindeki Problemlere Hızlı Çözüm

Süspansiyon sisteminde meydana gelen bir problem genellikle sürüş konforunun ve araç dengesinin bozulmasına yol açar. Özellikle de düz sürüşlerde aracın dengesini kaybetmesine, bozuk yüzeylerde ise aşırı sallantıya, yan yatmaya, zıplamaya ve gezmeye yol açar. Ayrıca sürüş esnasında anormal titreşim ve sese de sebebiyet verebilir. Bu problemlerin olması sürüş dengesi ve kullanım konforu lastikler gibi sürüş sistemine ait parçalardan tekerlek düzen ayarlama ve direksiyon sistemine kadar bir çok sistemle yakın ilişkilidir. Bu sistemlerin bu problemler karşısında nasıl birbirini etkilediğinin bilinci doğrultusunda aracınızın muhakkak ekspertiz yaptırılması gerekmektedir.
Bu konu araç alırken ya da satış esnasında test sürüşleriyle anlaşılamayacak bir durumdur. Bu sorunun çözümü ise oto ekspertiz yaptırmaktır. Süspansiyon test cihazı ile araç amortisörlerinin sağlamlık kontrolü, süspansiyon denge kontrolü, gürültü sorgulaması ve maksimum yer değiştirme kontrolleri yapılır. Sonuçlar rapora eklenir. Hedef Oto Ekspertiz, olarak size en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyarız.

Araç Süspansiyon Kontrol Noktaları Nelerdir?

- Amortisör Ve Yay Kontrolleri
- Viraj Demiri Demiri Kontrolleri
- Salıncak Kontrolleri
- Rot Mili Ve Rot Başı Kontrolleri
- Tekerlek Bilyaları Kontrolleri
- Aks Mili Kontrolleri
- Kardan Mili (Şaft) Kontrolleri
Bostancı Hedef Oto Ekspertizde Aracınızın süspansiyon testi; birkaç saniye içinde yapılarak aracınızın güvenliği, yol tutuş gücü bilgisayar destekli cihazlarla ölçülerek sağlıklı bilgi edinmeniz sağlanır.