Bostancı Hedef Oto Ekspertiz - Kaporta ve Boya Kontrolleri

Kaporta ve Boya Kontrolleri İşlemi;2. el araçtaki en önemli konulardan biri kaporta ve boya ile ilgili aracın geçmişidir. Bostancı Hedef Oto Ekspertiz bu konuda size yardımcı olacaktır...


Bostancı Oto Ekspertiz - Kaporta ve Boya Kontrolleri

Oto Ekspertiz | Kaporta Ve Boya Kontrolü Yapma

Kaporta, otomobil, kamyon gibi motorlu kara taşıtlarında, motoru örten açılır kapanır biçimdeki kapak da içinde olmak üzere taşıtın tüm sac bölüme verilen isimdir. Bu kaporta kelimesinin genel açıklamasıdır. Otomobilleri kullanan biz sürücüler için ise kaporta, araçlarımızın en değer verdiğimiz bölümüdür. Çünkü biz sürücüler için araçlarımız İstanbul gibi büyük metropollerde hemen hemen tüm günümüzü trafikte geçirdiğimiz evlerimizdir. İşte tam bu nedenle onun iyi görünmesi bizler için önemlidir. Bu da demektir ki Kaporta ve boya kontrolü oto ekspertiz işleminin olmazsa olmazıdır.
2. El araç alırken hepimizin ilk bakışta dikkat ettiğimiz kaporta ve boya bölümünün uygun ekipmanlarla ve milimetrik hesaplarla kontrol edilmesi ve raporlanmasına Kaporta ve Boya Kontrolü denir.

Oto Ekspertiz | Kaporta Ve Boya Kontrolü Nasıl Yapılır?

Kaporta Ve Boya Kontrolü oto ekspertiz incelemesi amacıyla Bostancı Hedef Oto Ekspertize getirdiğiniz aracınızın öncelikle test alanına alınmasıyla başlar. İşinin ehli ustalarımız tarafından incelemeye alınan aracınız milimetrik sapmayı bile tespit edebilen cihazlarla taranarak değişen parça ve yeni boya vs. olup olmadığına bakarak detaylı raporlanarak tarafınıza teslim edilir.

Kaporta Ve Boya Kontrol Noktaları

- Değişen Kontrolü
- Parça Kontrolleri
- Boya Kontrolleri
- Şase Kontrolü
- Tavan Kontrolü
- Kaporta Kontrolü
- Havuz Sacı Kontrolü
- Marşpiyel Kontrolü
Hedef Oto Ekspertiz, Firmamızda (Yapılan işlemler TSE onaylı olup, paranızın ve serviste geçen zamanınızın tam karşılığı olacaktır.)
2. el araçtaki en önemli konulardan biri kaporta ve boya ile ilgili aracın geçmişidir. Kartal Oto Ekspertizde aracın tüm kaportası ve boyası modern cihazlarla kontrol edilmektedir. Yapılan işlemler TSE onaylı olup, paranızın ve serviste geçen zamanınızın tam karşılığı olacaktır. Şase ve kaporta ile ilgili tüm ek yerleri ve bağlantı noktaları kontrol edilir. Kapı bağlantı noktaları, çamurluk civataları, far ayakları ilk kontrol edilmesi gereken ayrıntılardır. Araçta olası değişen parçalar ile boyanan bölümler hassas cihazlar ile belirlenecek ve sizlere sunulacak rapor içinde yer alacaktır.