Dyno Ekspertiz İşlemi (Motor Gücü) Kontrol

Dyno Ekspertiz İşlemi (Motor Gücü) Kısaca; Motorun her devirde ne kadar güç ürettiğini, motorun ürettiği gücün ne kadarını tekerleklere ilettiğini ve motorun hangi devirde ne kadar tork üretebildiğini ölçer.


Bostancı Oto Ekspertiz - Dyno Ekspertiz İşlemi (Motor Gücü)

Dyno Ekspertiz testi ile satın alacağınız yada almayı planladığınız araçlar hakkında çok daha detaylı bilgiye kısa sürede sahip olabilirsiniz. İnsanlar yalan söylese de teknoloji yalan söylemez. Hedef Oto Ekspertiz, olarak sizler için en güvenilir ve son teknoloji ürünü DYNO Run test cihazımız ile hizmet veriyoruz. Güvenilir veriler ile alım ve satımlarınızda yanınızda oluyoruz. Olası araç problemlerinizin tespitinde de bu hizmetimizden güven ile yararlanabilirsiniz.

DYNO Testinin Özellikleri

Bilgisayarlı kontrol sistemimiz sayesinde performans değerlerinizi en doğru şekilde hesaplar.
Beygir ve Tork ölçümü güvenilir veriler ile ölçülmektedir. Bu veriler aracınızın kuvveti ve ömrü ile doğrudan ilişkilidir.
Tekerlek gücü, aktarma organlarında olası kayıplar hesaplanmaktadır. Veriler detaylı teşhis koyulması açısından önemlidir.
Otomatik şanzıman ile ilgili denetimlerin yapılması.
Vites aralıkları ve kayıp gücün hesaplanması aldığınız aracın ömrü ile ilgili size net bilgiler verecektir.
Sıcaklık, basınç nem değerleri ile aracın gücü arasındaki ilişkinin ölçülmesi. Bu sayede olası problemlerin önceden önüne geçilmesi
Aracınızın takometre kontrolünün yapılması önemlidir. Bu şekilde 1 kilometre gittiğinizde gerçekten 1 kilometre gidip gitmediğinizi öğrenebilirsiniz.

Test Aşamasında Elde Edilen Veriler Çok Önemlidir!

Sabit viteste yapılan dyno ekspertiz testi sırasında elde edilen sonuçların doğruluğu büyük önem taşımaktadır. Bu tarz ölçüm tekniklerinin uygulanışları sırasında cihazların doğru şekilde kalibre olması bu nedenle önemlidir. Örneğin motor güç testi yapılışı aşamasında Dyno test run cihazı doğru şekilde kalibre edilmediği takdirde hatalı sonuçlar elde edilebilmektedir. Bu nedenle Bostancı Dyno Oto Ekspertiz olarak doğru referans noktaları üzerinden ayarlanan cihazlarımız ile sizler için en doğru sonuçları elde ediyoruz. Araç alım ve satım süreçlerinde kullanabileceğiniz bu veriler sayesinde yaşlı araçlarınızın sorunlarını çok daha net bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Test Edilmiş ve Güvenilir Motor Gücü!

Dyno Testi sırasında araçlar ilk viteste kaldırılır. Silindir hareket aşamasına geçtikten sonra düşük ve sabit bir hız ile çalıştırılmaktadır. Ardında istenilen vitese geçilip son seviyede gaz pedalına basılır. Yada direk ölçüm yapılacak durumlarda aynı viteste kalınmaktadır. Bu sayede horse power, torque ve devir doğru şekilde ölçülmektedir. Ölçülen veriler grafikler şeklinde ekranda belirmektedir. Genellikle son vitesten bir önceki vites ile test işlemleri yapılmaktadır. Son vitesler ekonomik amaçlı oldukları için 5 vitesli bir araçta örneğin 4. Vites ile test yapmak en doğru işlem olacaktır.

Motor güç testi ile test edilmiş ve onaylanmış araçları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Araçların birkaç hafta içerisinde yaptıkları test sonuçları olması önemlidir. Güncel ve güvenilir test sonuçları sayesinde siz de bilimsel yöntemler ile satın alacağınız araçları değerlendirmiş olursunuz. Bu tarz veri analizlerine tabi tutulan araçlar çok daha düşük oranlarda sorun çıkartmaktadırlar. 2.el piyasası içerisinde yanılmak yada yanıltılmak artık çok daha zor olacak.

Hedef Oto Ekspertiz Olarak Sektörel Bakış Açımız!

Hedef Oto Ekspertiz, olarak sektörde yılların verdiği birikim ve teknik donanımımız sayesinde, sadece sorunlarını tespit etmekle kalmıyor aynı zamanda çözümler için de doğru teşhisleri uyguluyoruz. Müşteri odaklı çalışma ilkemiz ile beraber ISO sertifikalı ölçüm tekniklerimiz sayesinde en doğru verileri sağlamaktayız. Ekspertiz paketlerimiz ile sizler için ekonomik ve pratik çözümler sağlamaktayız. Dyno testi sizi kaliteli araca götürecek en önemli aşamalardan bir tanesidir. Uzman ellerde işlenen bilgi, sizin çok daha karlı bir alışveriş yapmanızı sağlayacaktır. Kusursuz bir uzman incelemesi için Hedef Oto Ekspertiz, ile hemen iletişime geçebilirsiniz. Sitemiz üzerinden Dyno Run testiniz için randevu alabilir ve araçlarınızı doğru ellere testlim ettiğinizden emin olabilirsiniz. Bilgi her şeydir!